100 % hypotéky jsou bohužel minulostí

100 % financování Vašeho bydlení je ale stále možné


Na základě doporučení České národní banky nemohou již banky poskytovat hypotéky nad 90 % zástavní hodnoty a hypotéky v pásmu 80 - 90 % mohou činit max. 15 % z celkového objemu poskytnutých hypoték. 

Toto doporučení ale nemusí vůbec znamenat, že by jste museli mít naspořeno 10 % a že by banka nemohla financovat Váš záměr ze 100 %. Především záleží na hodnotě zástavy, kterou bance nabízíte. Když chcete např. stavět a máte vlastní pozemek, nemusíte zpravidla dávat do projektu žádné další vlastní peníze. Když kupujete nemovitost a máte možnost dát bance  do zástavy jinou nemovitost (např. rodičů) byť třeba jen na přechodnou dobu, máte také vyhráno. Další a nejčastější variantou je vhodně zkombinovat různé druhy financování. Možností, jak automaticky vyhovět doporučení ČNB a přesto mít zajištěno 100 % financování, je hned několik.

Reference


Richard a Denisa

Vhodnou kombinací povedeného odhadu a úvěrů se podařilo profinancovat 112 % kupní ceny, kde účelem financování byla koupě a rekonstrukce rodinného domu o dvou bytových jednotkách.